fbpx

Piezzo ile Tüp Bebek

adım adım mutluluğa.

Piezo Uyarı Nedir?

Piezzo tüp bebek tedavide daha önce hiç döllenme elde edilemeyen, döllenme oranı düşük olan ve buna bağlı embriyo transferi yapılamayan hastalara uygulanan bir tür işlemdir. Tıpta k.ö.k hücre deneylerinde uygulanmakta olan piezzo elektrik işlemi tüp bebek tedavilerinde de dünyanın ileri gelen merkezlerinde uygulanmaktadır.

Piezo Tüp Bebek Tedavisinde Nasıl Uygulanır?

Döllenme bozukluğu yani total fertilizasyon olarak bilinen hasta gurubunda problem, yumurtanın sperme direnç göstererek veya spermin döllenme potansiyelindeki problemler nedeni ile embriyo oluşumuna engel olmasıdır. Bu hastalara klasik tüp bebek tedavisine alternatif olacak uygulamalarla destek verilir.

Tüp bebek tedavisinde mikroenjeksiyon işleminden sonra piezzo adı verilen elektik akımı yumurtaya uygulanır. Bu şekilde elektrik akımı hücreyi polarize ederek sperm ve yumurta hücrelerinin çekirdek zarlarını etkileyip DNA’larının birleşmesine olanak sağlar. Hücrenin döllenmesi ve bölünmesi içinde mekanik sistemi uyaran bu akım döllenmeye karşı direnç gösteren yumurtanın aktivite olmasını ve bunun sonucunda da döllenmeyi ve embriyo oluşumunu sağlar. Piezzo elektrik uyarı ile daha önce hiç embriyo elde edilemeyen hastalarda embriyo elde edilebilir.

0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram