fbpx

Tüp Bebek Başarı Öyküleri

İlk tüp bebeğimiz 34 yaşında...

Tarih: 18 Nisan 1989
Türkiye'nin İlk Tüp Bebeği...

"Prof. Dr. Erol Tavmergen tarafından 1989 yılında gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk tüp bebek çalışması Türk Tıp tarihinin bir dönüm noktası olmuştur."

Haberi kaynağından okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/turkiyenin-ilk-tup-bebegi-simdi-harvardda-40092191

Mutluluğunuza ve sevinç göz yaşlarınıza ortak olmak...

30 senede 20 bini aşkın tüp bebek
Türkiye’nin ilk tüp bebek uygulamasını yapan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi ve Ege Üniversitesi Aile Planlamasıİnfertilite Araştırma ve Uygulama Merkezi Koordinatörü Prof. Dr. Erol Tavmergen şunları söyledi: “Bundan yaklaşık 34 yıl önce bizim Ege Üniversitesi’nde yaptığımız çalışmalar, ancak çocuksuz hastaların belli bölümüne yararlı olabiliyordu. 

Tüpleri tıkalı olan hastalar, eğer çeşitli ameliyatlara rağmen fayda göremiyorsa maalesef ‘infertilite’ deniyordu. Bunu çözebilmek için 1985 yılından itibaren çeşitli ülkelerde konu ile ilgili eğitimler aldık ve sonucunda Türkiye’deki ilk embriyoloji laboratuvarını kurduk. 3 sene çeşitli deney modellerinde çalışmalar sürdürdük. 1988 yılında da Türkiye’nin ilk tüp bebek merkezi, Ege Üniversitesi’nde ruhsat almış oldu. Haziran ayı itibariyle de faaliyetlerimize başladık. İlk tüp bebek çocuğumuz 18 Nisan 1989’da dünyaya geldi. İkinci çocuklar ikizdi. Onlar da 2 Mayıs 1989’da dünyaya geldi. Tam 30 senede yaklaşık 20 bini aşkın çocuk, merkezimizdeki faaliyetler sonucu dünyaya gelmiş oldu.”
0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
camera-video
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram