fbpx

Hipogonadotropik Hipogonadizm

adım adım mutluluğa.

Hipogonadotropik Hipogonadizm Nedir?

Hipogonadotropik Hipogonadizm (Hipo Hipo) FSH ve LH hormonlarının yeterince salgılanamaması sonucu ilaçsız adet görememeye sebep olan bir tür hormonal hastalıktır.

Hipogonadotropik Hipogonadizm Olanlar Hamile Kalabilir Mi?

Hipogonadotropik Hipogonadizm (Hipo Hipo) olan kadınlar bebek sahibi olmak için başvurduklarında yapılan tetkiklere göre aşılama veya tüp bebek tedavisi ile hamile kalabilirler.

Hipogonadotropik Hipogonadizm Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hipogonadotropik Hipogonadizm sorunu olan kadınların yumurtalıklarında yumurta vardır ancak FSH ve LH hormonları vücutta yeterli miktarda olmadığı için yumurtalar büyüyüp çatlayamaz. Bunun için yumurta gelişimi takip edilmeli ve yumurta çatlatma iğnesi yapılarak yumurtanın çatlaması sağlanmalıdır.

Yumurta takibi yaklaşık 10-12 gün kadar yapılır bazen bu süre uzayabilir. Düşük dozlarla başlanarak göbek çevresine yapılan iğneler yumurta gelişimine yardımcı olur. Ultrasanografi ile takip edilen yumurta gelişimi istenen büyüklüğe geldiğinde çatlatma iğnesi ile olgunlaştırılır ve günaşırı ilişki önerilir.
Bu şekilde sonuç alınamazsa aşılama, sonrasında ise tüp bebek tedavisi yapılır.

0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram