fbpx

İlaçsız Tüp Bebek

adım adım mutluluğa.

İlaçsız Tüp Bebek Nedir?

İlaçsız tüp bebek tedavisi klasik tüp bebek tedavisinden farklı olarak yumurtalar olgunlaşmadan toplanır ve laboratuvar ortamında olgunlaştırılır. Bunun nedeni ise hastaların yumurtanın olgunlaşması için kullanılan ilaçtan zarar görmek istememesidir.
İlaçsız tüp bebek tedavisi 1990’lı yıllarda laboratuvar ortamında tercih edilmiştir. Özellikle polikistik over sendromu yaşayan yani ilaçlara aşırı cevap veren hastalara uygulanmak üzere ortaya çıkmıştır. Polikistik over sendromu yaşayan hastalar yumurtalıkları uyaran gonadotropin adlı ilacın etkisine karşı oldukça hassastırlar ve hastaneye yatacak kadar bazı komplikasyonlarla karşılaşmaları olasıdır.

İlaçsız Tüp Bebek Yöntemini Kimler Yaptırabilir?

Bu tedavi yöntemi yumurtası az olan kadınlara, polikistik over sendromu yaşayan kadınlara uygulanabilir. İğne ile çok fazla yumurta toplanamayacak durumlarda tercih edilmesi hem ilaç kullanılmamasını sağlar hem de daha az masrafa sebep olur. Polikistik over sendromu yaşayan hastaların ise komplikasyonlar yaşamamasını sağlar.

İlaçsız Tüp Bebek Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

  • Yumurtlama enjeksiyonu kullanılmadığı için daha az masraflıdır.
  • Hasta yumurtlamayı artırıcı tedavilerin yan etkilerini yaşamaz.
  • Hasta az sayıda kontrol ve ultrason ile tedavi görür.

İlaçsız tüp bebek yönteminde elde edilen embriyolar klasik tüp bebek yönteminde olduğu gibi genetik tanı ile analiz edilebilmektedir. Ayrıca blastokist transferi de yapılabilmekte hatta istenirse embriyolar sonra kullanılmak üzere dondurulabilmektedir.

Avantajlarına rağmen ilaçsız tüp bebek tedavisi yaygın olarak kullanılmamasının sebebi istenen başarı oranının yakalanamamasıdır.

0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram