fbpx

Mini Tüp Bebek

adım adım mutluluğa.

Mini Tüp Bebek Tedavisi Nedir?

Mini tüp bebek tedavisi düşük dozda ilaç kullanarak az sayıda fakat kaliteli yumurta gelişimini sağlayan bir tür yöntemdir. Gelişen yumurtalar klasik tüp bebek tedavisinde olduğu gibi mikroenjeksiyon yöntemiyle döllenir.
Genelde bu yöntem ilaçsız tüp bebek tedavisi gibi yüksek dozda ilaç kullanılarak yumurta elde edilemeyen veya kaliteli embriyo edilemeyen hastalara uygulanır. Özellikle yumurtalık rezervi az olan ve ileri yaşta olan hastalar için tercih edilen yöntemin başarısı da klasik tüp bebek tedavisinden az değildir. Hatta bazen bu hastalarda yüksek doz ilaç kullanımı yumurta kalitesini düşürmektedir. Mini tüp bebek tedavisinde de amaç zaten hastanın kendi hormonları ve düşük doz ilaçlarla yumurta gelişimi sağlamaktır.

Mini Tüp Bebek Tedavisi Nasıl Yapılır?

Mini tüp bebek tedavisinde hasta reglin 2. veya 3.günü ultrasonografiye alınır. Hastanın yumurtalıklarında, rahim duvarı kalınlığı incelenir ve üreme hormonları için kan tetkiki yapılır. Herhangi bir sorun yoksa hastaya folik asit verilir ve 4 gün sonra yumurta gelişimi takip için yeniden çağırılır. Bu kontrolde hastanın doğal olarak büyüyen yumurtası var mı diye bakılır. Eğer büyümekte olan yumurta varsa 13mm ulaşınca yumurtanın çatlamaması için koruyucu iğne tedavisine başlanır. Yaklaşık olarak 5 ya da 6 iğne yapılır ve sonrasında yumurtanın çatlaması için çatlatma iğnesi yapılır. İğneden 36 saat sonra anestezi altında hastanın yumurtası toplanır. Laboratuvar ortamında yumurta ve sperm döllenmesi sağlanarak embriyo oluşumu takip edilir. Oluşan embriyo hastaya transfer edilir.

Mini Tüp Bebek Tedavisi Kimlere Uygulanır?

  • Yumurta rezervi az olan hastalara
  • Klasik tüp bebek tedavisinde yumurta kalitesinin düşük olduğu hastalara
  • Başarısız tüp bebek tedavisi olan hastalara
  • Polikistik over sendromu olan hastalara uygulanır. Yumurtaların aşırı uyarılması riskini ortadan kaldırdığı için tercih edilebilir.

Mini tüp bebek uygulamasının tercih edilmesinin nedeni hem hastanın kullanacağı ilaçların az olması hem de fiyat bakımından klasik tüp bebek uygulamasından daha ekonomik olmasıdır.

 

0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
camera-video
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram