fbpx

Türkiye’de İlk Tüp Bebek

İlk tüp bebeğimiz 34 yaşında...

Tarih: 18 Nisan 1989
Türkiye'nin İlk Tüp Bebeği...

"Prof. Dr. Erol Tavmergen tarafından 1989 yılında gerçekleştirilen Türkiye'nin ilk tüp bebek çalışması Türk Tıp tarihinin bir dönüm noktası olmuştur."

Haberi kaynağından okumak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/saglik/turkiyenin-ilk-tup-bebegi-simdi-harvardda-40092191

İlk Tüp Bebeğin Hikayesi...

1973 yılında insan yumurtasının vücut dışında döllenmesi başarılmış ancak oluşan embriyodan gebelik sağlanamamıştır. 1978 yılında İngiltere’de ilk tüp bebek Louise Brown dünyaya gelmiştir.

Tüp bebek tedavisinin Türkiye’deki tarihsel yolculuğuysa 1988 yılında Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümünde başlamıştır. Prof. Dr. Refik Çapanoğlu ve Prof. Dr. Erol Tavmergen’in çalışmalarıyla, Türkiye'de ilk tüp bebek merkezi 1988 yılında açılmıştır.

18 Nisan 1989 yılında ise Prof. Dr. Refik Çapanoğlu ve Prof. Dr. Erol Tavmergen, Ege Üniversitesi Aile Planlaması İnfertilite Araştırma ve Uygulama Merkezi'nde Türkiye’deki ilk tüp bebek uygulamasını gerçekleştirmiş ve Türkiye'nin ilk tüp bebeği Ece Çokar dünyaya gelmiştir.

0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram