fbpx

Tüp Bebekte Karşılaşılan Sorunlar

adım adım mutluluğa.

Kadında Yumurta Bulunamaması

Özellikle yaşın ilerlemesiyle meydana gelen yumurta rezervinin azlığı söz konusudur. Foliküller yeterli derecede olgunlaşsa bile yumurta toplanması aşamasında yumurta elde edilemezse tüp bebek tedavisi sonlandırılır.

Erkekte Sperm Bulunmaması

Sperm bulmak için uygulanan TESE yöntemine rağmen hiç sperm bulunamamasıyla karşılaşılabilir. Bu durumda işlem sonlandırılır.

Döllenmenin Gerçekleşmemesi

Sperm ve yumurtada herhangi bir sorun olmamasına rağmen döllenme gerçekleşmeyebilir. Meniden elde edilen spermlerin yumurtayı döllemesi %75, TESE işleminde %55 oranındadır.

Embriyo Transferinde Yaşanan Sorunlar

Rahim yapısında meydana gelen bozukluklar nedeniyle transferin gerçekleşememesidir.

Gebelik Testinden Önce Kanama Olması

Gebelik testinden önce kanamanın meydana gelmesi çok düşük bir ihtimal de olsa olasıdır.

OHSS
(Ovarian Hiperstimülasyon Sendromu)

Tüp Bebek Tedavisi sırasında yumurtaların uyarılması işleminde ilaçlardan aşırı şekilde etkilenen kadınlarda karşılaşılan bir durumdur. Polikistik over sendromu olan kadınlarda görülür. Bu durumda ilaç kullanımı azaltılır ya da tamamen bırakılır. Yumurtaların aşırı uyarılmasında nefes almada zorlanma, yumurtalarda aşırı büyüme, karında şişkinlik, karında ağrı, pıhtılaşma sorunları, göğüs boşluğu ve karında sıvı toplanması gibi bulgulara da rastlanır.
0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram