fbpx

Vitrifikasyon

adım adım mutluluğa.

Vitrifikasyon

Hızlı dondurma tekniğine vitrifikasyon denir. Yavaş dondurma tekniğinde kademeli olarak hücre etrafında buz kristalleri oluşurken vitrifikasyon tekniğinde konsantrasyonu yüksek dondurma solüsyonlarıyla ani ısı düşüşü hücre etrafında cam bir katı yüzey oluşturarak korumaya çalışır.

Vitrifikasyon tekniğinde hücreler yüksek dondurma solüsyonundan geçirilir ve küçük bir volüm ile mikroskop üzerinde isim ve kodlamaların bulunduğu taşıyıcılara yerleştirilerek -196 derecede sıvı nitrojene daldırılır. Sonrasında depolama tankına kaldırılır.

Vitrifikasyon Tekniğinin Avantajları Nelerdir?

Vitrifikasyon tekniğinde herhangi bir alet kullanımı olmayacağı için ekstra bakım masrafı da olmaz. Bu durumda yavaş dondurma yöntemine göre daha ucuz bir tekniktir. Hızlı bir teknik olduğu için hücre canlılığını olumsuz etkileyebilecek dış etkenleri minimuma indirir.
0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram