fbpx

Tüp Bebekte P.RP

adım adım mutluluğa.

Tüp Bebekte PRP

Son yıllarda tüp bebek tedavisinde PRP tercih edilmektedir. Kısırlık, yumurtalık gençleştirme, yumurtalık rezervini iyileştirmek, rahim içi zarı problemlerinin giderilmesi gibi farklı problemler için de kullanılan PRP tüp bebek tedavisinde gebelik şansı düşük olan çiftlere uygulanarak bu şansı artırmaktadır.

Tüp bebekte PRP işlemi öncesinde kadının ultrason muayenesi gerçekleşir. Burada rahim içi bulgular, rahim kalınlığı ve yumurta rezervine yönelik testler yapılır. Aday uygun bulunursa PRP yöntemi planlanır.

Tüp Bebekte PRP nasıl uygulanır?

Tüp bebek tedavisinde PRP uygulaması hastanın kendi kanından elde edilen trombosit açısından zengin kanın hastanın rahmine geri verilmesi şeklinde gerçekleşir.

Ovarian PRP
Yumurtalıklara aynı yumurta toplama işleminde olduğu gibi OPU iğnesi ile girilerek PRP enjeksiyon edilir. İşlem yumurta kalitesini ve sayısını artırır.

Endometrial PRP
Endometriumun yani rahim iç tabakasının kalınlaşmadığı durumlarda endometrial kalınlaşmayı artırabilen rahim içerisine yapılan PRP işlemidir. İşlem embriyonun tutunmasını kolaylaştırır ve gebelik şansını artırır.

Tüp Bebekte PRP Yöntemi Kimlere Uygulanır?

  • Yumurtalık rezervleri azlığında
  • Yumurta kalitesinde sorun olanlara
  • Rahim kalınlığında problem yaşayanlara
  • Bir veya daha fazla tüp bebek tedavisinde başarısız olanlara
  • Yaşı ilerlemiş olan hastalara uygulanır.
0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram