fbpx

Mikroenjeksiyon

adım adım mutluluğa.

Mikroenjeksiyon Nedir?

Spermin yumurta içine enjekte edilerek döllenmesi işlemine mikroenjeksiyon (intrasitoplazmik sperm enjeksiyonu/ICSI) denir.

Mikroenjeksiyon nasıl yapılır?

Tüp bebek tedavi sürecinde yumurtalıklar ilaçlarla uyarılıp yumurta gelişimi takibe alınır. Yumurtalar istenen büyüklüğe geldiğinde çatlatılarak toplanır ve mikroenjeksiyon işlemine kadar laboratuvarda saklanır.

Ardından mikromanipülatör denilen cihazın yardımıyla her sperm bir yumurta içine enjekte edilir. Sonrasında özel bir solüsyon içinde inkübatör cihazlara kaldırılır ve ertesi gün döllenme olup olmadığı kontrol edilir.

Mikroenjeksiyon Kimlere Uygulanır?

Başarı oranını yükselten mikroçip tüp bebek tedavisinde kaliteli ve sağlıklı sperm seçimi sonrası kaliteli embriyolar oluşur. Böylece sağlıklı bir bebek dünyaya getirilmesi sağlanır. Tüp bebek tedavisinde deneme sayısını azaltarak maddi ve manevi kazanç sağlar.
  • Genellikle kısırlık (infertilite) tanısı konulan çiftlere uygulanır.
  • Aşılama ya da klasik tedavi yöntemlerinde bir sonuç alınamadığında tercih edilir.
  • Baba adaylarından elde edilen spermin sayısı, hareketliliği ve yapısal özelliklerinde belli kriterlere sahip değilse veya tüp bebek tedavisinde döllenme sorunu yaşandıysa mikroenjeksiyon yöntemi uygulanır.
  • Preimplantasyon genetik tanı (PGD) uygulanacak hastalarda da bu yöntem uygulanır.

Mikroenjeksiyon Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Invitrofertilizasyon (IVF) metoduna göre tüp bebek tedavisinde mikroenjeksiyon yöntemi döllenme oranının en yüksek olduğu uygulamadır. Ayrıca sperm sayısı ve kalitesi az olan hastalarda mikroenjeksiyon yöntemi ile döllenme sağlanabilmektedir.
0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
camera-video
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram