fbpx

IMSI - En İyi Sperm Seçimi

adım adım mutluluğa.

IMSI Nedir?

IMSI tüp bebek tedavisinde spermin morfolojik özelliklerini görerek en iyisini seçebilme imkanı sağlar.

IMSI ile büyütmeli objektifler ve özel optik sistemler yardımıyla spermler mikroenjeksiyon tekniğinden kat kat daha büyük görünür. 400 kat yerine IMSI ile 8000 kata kadar büyütülür. Böylece sperm baş bölgesine ait DNA yapısındaki bozuk olanlar ayırt edilir ve iyi spermler seçilir. Bu yöntem sayesinde sağlıklı spermler yumurtayı döller ve embriyo kalitesi arttığı gibi erken düşük riski de azalır.

Sperm DNA’sında oluşan hasarın sebebi ileri yaş, sigara ve alkol kullanımı, testislerin anormal sıcak ortama maruz kalması, uzun seksüel perhiz ve hava kirliliğidir.

IMSI Nasıl Uygulanır?

Anne adayından yumurta hücresi baba adayından ise sperm hücreleri alınır. Alınan sperm hücreleri özel cihaz yardımıyla 8000 kata kadar büyütülür ve incelenir. En sağlıklı ve yapısal bozukluğu olmayan spermler seçilerek laboratuvar ortamında başarılı döllenme olması sağlanır.

IMSI Kimlere Uygulanır?

  • Sperm sayısında ve kalitesinde sorun olan hastalara
  • Yeterli miktarda ve kalitede yumurta olsada gebelik olmayan hastalara
  • Başarısız tüp bebek tedavilerinde
  • Tekrarlayan düşük yaşayan hastalara
  • Nedeni bilinmeyen infertilite sorunlarında
  • Yavaş veya kötü embriyo gelişimi olan hastalara uygulanır.
0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram