fbpx

Blastokist Nedir?

adım adım mutluluğa.

Blastokist Nedir?

Yumurtayla sperm döllendikten yaklaşık 18 saat sonra döllenmiş yumurta içerisinde iki adet çekirdek gözlenir. Bu çekirdekler birleşip kaybolur ve döllenen yumurta bölünmeye başlar. 2, 4, 8, 16 olarak hücre sayısı artarak devam eder ve 3.günden sonra sayılamayacak kadar artar.

Dördüncü günde ortasında boşluk meydana gelir, beşinci gün ise içi sıvı dolu boşluk oluşarak etrafı plesantayı oluşturan hücrelerle çevrili bebeği oluşturan hücrelerden oluşan blastokist meydana gelir.

Blastokist’in Avantajı Nedir?

Blastokistlerin dış yüzeyi oldukça inceldiğinden dolayı rahim yüzeyine tutunma şansı artmaktadır. Bu embriyolara aynı zamanda seçilmiş embriyo da denir. Döllenen yumurtaların çoğu 3. Güne kadar gelişmekte ve bu yumurtaların yalnız %40’ı blastokist aşamasına gelebilmektedir.

Blastokist transferi (5.gün embriyo) yapmak ve bunda başarı sağlamak için aynı zamanda tüp bebek merkezinin koşullarının da uygun olması önemlidir.

  • Laboratuvar şartları
  • Yeterli ve kaliteli donanım
  • Alanında uzman ve tecrübeli ekip
  • Özenle takip edecek tecrübeli embriyolog

Blastokist Tansferi Kimlere Uygundur?

  • Çoğul gebelikten kaçınan çiftlere
  • Kalan embriyoların dondurulmasını istemeyen çiftlere
  • Daha önce tüp bebek denemesinde 3.gün embriyosunda gebeliğin oluşmadığı durumlarda tercih edilebilir.

Yaşın ilerlemesi ve spermde sorun yaşayan hastalarda blastokist gelişimi görülemeyebilir. Bunun için doktorunuz sizi yönlendirecek ve size en uygun tedavi yöntemini sunacaktır.

0+
Yıllık Tecrübe
0+
Sağlıklı Bebek
0+
İnfertilite Tecrübesi

Ön Görüşme ve Danışmanlık

Umudunuzu hiç bir zaman kaybetmeyin! İnfertilite, kısırlık, tüp bebek konularında detaylı bilgi almak için bize ulaşabilir, İzmir'de tüp bebek tedavisine başlamak için tüp bebek fiyatlarını ve ücretlerini öğrenmek için ön görüşme randevusuna gelebilirsiniz.
RANDEVU PLANLA
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram